145 km/h na wstecznym w Nissanie Leaf 29 czerwca, 2011

Jedną z atrakcji tegorocznego Festiwalu Szybkości w Goodwood będzie program prezentowany przez Nissana. I nie chodzi o rasowego GT-R, ale o Juke’a oraz elektrycznego Leafa!. Nissan ma zamiar podczas tegorocznej edycji Festiwalu Szybkości w Goodwood pobić dwa rekordy. Jeden z użyciem crossovera Juke, a drugi przy pomocy elektrycznego modelu Leaf. Jeśli chodzi o tego pierwszego, Juke ma być pierwszym samochodem z napędem na cztery koła, który wyjedzie na wzgórze Goodwood na… dwóch kołach.
Drugią ciekawą próbą będzie jazda z rekordowo wysoką prędkością na… wstecznym. Jak twierdzi producent, dzięki elektrycznemu napędowi i charakterystyce skrzyni biegów montowanej w modelu Leaf, może on jechać na wstecznym tak szybko, jak do przodu. Chodzi o prędkości dochodzące do 145 km/h. W seryjnych samochodach taka możliwość jest oczywiście zablokowana, a prędkość jazdy do tyłu mocno ograniczona.

Oba rekordy będzie próbował pobić profesjonalny kaskader, Terry Grant, który ma nadzieję zapewnić wszystkim przybyłym na Festiwal Szybkości niezwykłe emocje.
Źródło: onet.pl

Komentarze zablokowane.