III ZLOT NISSANzone.pl 2012 Karpicko/Kąkolewo 13 czerwca, 2012

W dniach 7-10czerwca w miejscowości Karpicko odbył sie 3 zlot Ogólnopolskiego Klubu Nissana NISSANZONE. Zawody samochodowe odbyły się na lotnisku w Kąkolewie . Na zlocie pojawili się „starzy” klubowicze z rodzinami i swoimi pociechami oraz nowi klubowicze – którzy byli zachwyceni panującą atmosferą w trackie zlotu. Pierwsze grupy pojawiły się nad jeziorem w bardzo wczesnych godzinach porannych. Kolejni sukcesywnie przyjeżdżali do zarezerwowanego ośrodka wypoczynkowego. Rejestracja ponad 160 osób przebiegła sprawnie i mogliśmy zająć się otwarciem 3-go zlotu NISSANZONE. Należy też nadmienić, że opiekę medyczną sprawowała nad nami profesjonalnie przygotowana ekipa medyczna z OFF ROAD RESCUE TEAM która to była z nami od czwartku aż do soboty.

Klubowicze mają fantastyczne NISSANY !
Wieczorne biesiady nie trwały zbyt długo gdyż w piątek rano wszyscy udaliśmy się na lotnisko w Kąkolewie gdzie miały odbyć się konkurencje sprawdzające umiejętności kierowców jak i stan przygotowania aut. Prognozy pogody nie były sprzyjające – na szczęście synoptycy byli w wielkim błędzie gdyż przez cały dzień towarzyszyło nam słoneczko.
Na lotnisku zaraz po wspólnym pamiątkowym zdjęciu zaczęła się rywalizacja w klasach na dystansie 1/4 mili. Pomiar czasów odbywał się przy pomocy profesjonalnego drzewka startowego. Zawodnicy walczyli dzielnie do końca zawodów a ich auta spisywały się niemal bezawaryjnie … nie licząc „drobnych” awarii ;-) . Po zakończeniu tych zawodów była chwila przerwy w czasie której posilaliśmy się potrawami z grilla.
Następną konkurencją na którą większość czekała był odcinek sprawnościowy. Odcinek ten był uznawany jako szybki co potwierdzali zadowoleni startujący. 34 kierowców jak ich samochody były wystawione na ciężki sprawdzian. Byli tacy co „kombiakami” pokonywali zakręty na 3 kołach. Oes nie odbył by się w takiej formie gdyby nie pomoc chłopaków z grupy Częstochowskiej : Szalonego, Oktana, Dylsona no i oczywiście dzięki Azorkowi który zorganizował opony na Oes !
Wielkie dzięki dla Was chłopaki i mam nadzieję że spiszemy się w przyszły roku i zrobimy coś jeszcze bardziej profi ! ;)
Ci co nie byli zainteresowani OS-em lub go ukończyli mogli brać udział w rajdzie. Rajd ten był po raz pierwszy organizowany przez nasz klub i co niektórzy bali się wręcz startować bojąc się o swoje auta. Organizator Azorek oraz wspomagający go bonzo zapewniali, że to jest „rajd” tylko z nazwy i tak też było. Każdy uczestnik a w zasadzie ekipa w samochodzie otrzymywała na lotnisku w pełni profesjonalny roadbook na którym mieli wyznaczone koleje etapy i zadania do wykonania. Nie wszyscy uważnie słuchali na odprawie co skutkowało późniejszymi wynikami końcowymi. W trakcie jazdy liczyła się spostrzegawczość oraz dobra zabawa. Potwierdzeniem tego były rozbawione ekipy na mecie rajdu która była na terenie ośrodka.
Po powrocie na ośrodek szybka „reanimacja” stanu własnej świeżości i zainteresowani rozgrywkami EURO 2012 zasiedli do wspólnego oglądania meczu Polska – Grecja. Po meczu wspólne rozmowy na tematy motoryzacyjne jak i wszelakie inne trwały do białego rana. Sobota upłynęła też pod znakiem wspólnej zabawy i zawodów. Z rana liczna ekipa udała się do Wolsztyna celem odwiedzenia Parowozowni oraz skansenu. W godzinach wczesno po południowych była możliwość sprawdzenia się i poczucia na własnej skórze jak to jest na stadionie i jak się powinno kopać piłkę. Gdy już wszyscy zjechali „na bazę” odbyły się zawody w car audio oraz na najgłośniejszy wydech samochodowy. Przy użyciu profesjonalnego miernika sędzia sprawdzał każdego chętnego do wzięcia udziału. Po krótkiej chwili przez ośrodek z auta do auta „przelewała ” się olbrzymia grupa rozentuzjazmowanego tłumu. :mrgreen: Po godzinie 19 Wszyscy zebraliśmy się nad jeziorem gdzie paliło się ognisko przy którym wręczyliśmy nagrody wszystkim zwycięzcom i niestety zakończyliśmy 3-ci zlot. Do późnych godzin wieczorno – nocnych piekliśmy kiełbaski i rozmawialiśmy jak to fajnie jest być wśród tak samo pozytywnie zakręconych osób. No cóż … zlot zakończony … ale długo będziemy o nim rozmawiać na lokalnych spotach.

Komentarze zablokowane.