Model Cube dostępny w Polsce 11 października, 2010

Od czerwca w Polskich salonach Nissana dostępny jest charakterystyczny model Cube. Za cenę 69 900 PLN klient otrzymuje bardzo bogato wyposażoną wersję z benzynowym silnikiem o pojemności 1.6. W cenie znajduje się sześć poduszek powietrznych, systemy ABS, EBD, ESP, 16 calowe felgi aluminiowe, czujniki deszczu i świateł, tempomat z ogranicznikiem prędkości, system inteligentnego kluczyka, szklany dach, automatyczna klimatyzacja, system Nissan Connect z nawigacją, odtwarzaczem CD, Bluetooth, złączem iPod i USB oraz kamerą ułatwiającą parkowanie. Dodatkowo samochody są oferowane w kolorach metalicznych i perłowych. Nowy Cube to już wprawdzie trzecia generacja tego ikonicznego modelu, ale pierwsza, która oferowana jest poza Japonią i pierwsza z kierownicą zarówno po lewej, jak i prawej stronie. Chociaż z profilu podobny jest do swojego poprzednika, Cube tej generacji to zupełnie nowa konstrukcja. Kwadratowa stylistyka pozostała, złagodzono ją jednak większą ilością krzywizn i geometrycznych kształtów. Auto jest teraz masywniejsze, ma większy rozstaw osi, co powoduje, że jeszcze lepiej prezentuje się na drodze.

Nowy Nissan Cube zachował niekonformistyczne DNA designu swojego poprzednika, jest od niego jednak dłuższy, wyższy i szerszy. Rozstaw osi wynoszący 2530 mm oznacza, że samochód urósł o 170 mm, podczas gdy ogólna długość zwiększyła się o 250 mm, z wynikiem 3980 mm. Ma 1670 mm wysokości i 1695 mm szerokości, co oznacza odpowiednio dodatkowe 54 mm i 85 mm. Dla porównania, Nissan Note jest dłuższy, z rozstawem osi wynoszącym 2600 mm i całkowitą długością 4100 mm, ale jego wysokość to zaledwie 1550 mm.
Cube został stworzony z myślą o dodaniu polotu do funkcjonalności. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów – idealnie wpisujących się w zatłoczone miejskie ulice – pudełkowate nadwozie Cube’a oferuje dużo przestrzeni wewnątrz. Niecodzienna, asymetryczna stylistyka tyłu wyróżnia to auto spośród pozostałych modeli, ma jednak również praktyczne zastosowanie: zachodzące na tylny słupek okno znacznie zwiększa widoczność w tyle, co przydaje się szczególnie podczas parkowania równoległego. Klapa bagażnika otwiera się na bok, w celu ułatwienia załadunku bagaży, a tym samym poprawy komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki trzem pozycjom, w jakich można ją ustawić łatwiej załadować i rozładować bagażnik w ciasnych miejscach bez potrzeby trzymania drzwi.
Stylistyka wnętrza jest równie oryginalna i inspirowana przez naturę: kształt podsufitki, uchwyty na kubki i maskownice głośników nawiązują do efektu rozchodzenia się fal wody po wrzuceniu do niej kamienia. Kanapowy styl foteli z przodu i z tyłu zachęca do relaksu. Do uspokajającego klimatu wygody panującego we wnętrzu przyczynia się także oferowany w wyposażeniu standardowym szklany dach z zasłoną wpuszczającą światło do kabiny, inspirowaną tradycyjną japońską zasłoną Shoji. Dostępna jest także przesuwana żaluzja, która całkowicie blokuje dostęp światła do kabiny.
Cube zbudowany jest na zmodyfikowanej przednionapędowej platformie B Nissana, którą dzieli z modelem Note. Szeroki rozstaw osi oraz sprawdzone zawieszenie – kolumny MacPhersona z przodu oraz belka skrętna z tyłu – stanowią idealne połączenie dla bezpiecznego prowadzenia i komfortowej jazdy. Cuba napędza 1.6-litrowy silnik benzynowy o mocy 81kW (110KM). Za przeniesienie napędu odpowiada pięciobiegową skrzynia manualna.

Źródło: foto: mimier informacja: Nissan

Komentarze zablokowane.