Nissan GT-R z naszego podwórka 7 lipca, 2011

Nissan GT-R to już seryjnie bardzo szybkie auto. Są jednak tacy kierowcy, którym to nie wystarcza. Właśnie na zlecenie jednego z nich Nissana GT-R zmodyfikowało katowickie 4Turbo. Zmianom poddano seryjną jednostkę napędową modelu GT-R z 2009 roku. Zamontowano turbosprężarki zmodyfikowane przez amerykańską firmę AMS Performance przez zastosowanie wirników o innych rozmiarach. Seryjne wtryskiwacze paliwa ustąpiły miejsca nowym, o wydajności 1000 cc. Zmieniono też układ wydechowy – nowy ma większą średnicę i jest wyposażony w sportowe, metalowe katalizatory.
Zmiany wprowadzono również w układzie dolotowym usuwając seryjne restrykcje i instalując przekalibrowane czujniki. Wzmocnione elementy układu przeniesienia napędu pochodzą z firmy Dodson Motorsport – jest to zestaw obejmujący wzmocniony wałek i przełożenie, zabezpieczenia wałków, dodatkowe magnesy filtrujące olej i inne detale eliminujące mankamenty seryjnej produkcji, które są charakterystyczne dla egzemplarzy seryjnych.
Elektronika sterująca silnikiem została zmodyfikowana z użyciem narzędzia Cobb Accesstuner Pro. Efekty są imponujące. Moc silnika wynosi teraz 708 KM, a maksymalny moment obrotowy 911 Nm osiągany jest przy 4 529 obr./min. Wykres momentu i mocy przebiega bardzo płasko, co świadczy o tym, że moc oddawana jest niemal liniowo. Zawieszenie wzbogacono o stabilizatory Whiteline poprawiające kontrolę przechyłów w i tak już dobrze zbalansowanym podwoziu.

Źródło: mojeauto.pl

Komentarze zablokowane.