Nissan Leaf jesienią w Norwegii 10 lipca, 2011

Jesienią w Norwegii ruszy sprzedaż stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF. Będzie to dziewiąty w Europie rynek, na którym można będzie kupić ten nagradzany w różnych plebiscytach bezemisyjny pojazd. Cena 255 000 NOK oznacza, że Europejski i Światowy Samochód Roku będzie kosztował mniej więcej tyle samo, ile tradycyjny rodzinny hatchback, charakteryzując się przy tym znacznie niższymi kosztami eksploatacji.
Nissan Leaf jesienią w Norwegii - NissanW Norwegii szacowane są one na niespełna 12 NOK na 100 kilometrów. Cena pojazdu obejmuje akumulator (z gwarancją na 5 lat lub 100 000 km), pięcioletni abonament na unikatową usługę telematyczną oraz specjalistyczną pomoc drogową obsługującą pojazdy elektryczne.
Nissan LEAF jest zwolniony z jednorazowego podatku od pojazdów i VAT w Norwegii. Kierowca tego samochodu nie musi także płacić za parkowanie ani za przejazd autostradami.
Jesteśmy przekonani, że rodzinny, bezemisyjny Nissan LEAF o ultra niskich kosztach eksploatacji okaże się atrakcyjny dla norweskich klientów – podobnie, jak miało to miejsce w przypadku tysięcy innych nabywców z całego świata. – powiedział Guillaume Cartier, Dyrektor Zarządzający Nissan Nordic Europe.
Bogate wyposażenie Nissana LEAF obejmuje klimatyzację, nawigację satelitarną, kamerę cofania, gniazdo szybkiego ładowania i innowacyjny moduł łączności ze smartphonem, za pośrednictwem którego kierowca może zdalnie uruchamiać ogrzewanie lub chłodzenie wnętrza jeszcze przed rozpoczęciem podróży, czyli bez zmniejszania zasięgu samochodu.
Nissan Leaf jesienią w Norwegii - Nissan W skład wyposażenia wchodzą także elementy szczególnie przydatne w północnym klimacie: podgrzewane fotele z przodu, podgrzewane fotele z tyłu, podgrzewane lusterka, podgrzewana kierownica i system podgrzewania akumulatora.
Według kryteriów NEDC (New European Driving Cycle) zasięg Nissana LEAF wynosi 175 kilometrów. Wydawanie zakupionych pojazdów klientom rozpoczęło się już w Wielkiej Brytanii, Holandii, Irlandii i Portugalii. Zamówienia przyjmują też dealerzy w Szwajcarii, Francji, Hiszpanii i Belgii. Klienci na tych rynkach już wkrótce odbiorą własne egzemplarze. Pierwsze dostawy do Norwegii są planowane jeszcze przed końcem bieżącego roku.
Nissan LEAF uzyskał niedawno ocenę pięciu gwiazdek w Europejskim Programie Oceny Nowych Samochodów (Euro NCAP), co plasuje go wśród najbezpieczniejszych samochodów na europejskich drogach.
Źródło: motonews.pl

Komentarze zablokowane.