Nissan Leaf w testach zderzeniowych 5 maja, 2011

Nissan Leaf, dostępny w sprzedaży m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz na wybranych rynkach europejskich, uzyskał właśnie najwyższą notę w testach zderzeniowych amerykańskiej organizacji IIHS.To, że samochody wyposażone w alternatywne układy napędowe, są w pełni bezpieczne dla użytkowników, potwierdza właśnie Nissan Leaf. Ten w 100% elektryczny model o zerowej emisji szkodliwych substancji podczas jazdy uzyskał pod koniec kwietnia najwyższą notę w testach zderzeniowych amerykańskiej organizacji IIHS (Top Safety Pick).
Rekomendacje wpływowej IIHS, która współpracuje m.in. z różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi za Oceanem, otrzymują pojazdy wyposażone w ESC oraz będące w stanie spełnić surowe wymagania bezpieczeństwa podczas kolizji czołowej, bocznej i tylnej, a od niedawna również pod względem wytrzymałości struktury dachowej.

Nissan Leaf jest pierwszym w 100% elektrycznym pojazdem zeroemisyjnym, jaki przebadano w IIHS. Pojazd został opracowany z dużym naciskiem położonym na zapewnienie pasażerom możliwie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w przypadku zderzenia. Specjaliści IIHS docenili Leafa m.in. za nowoczesną konstrukcję nadwozia z kontrolowaną strefą zgniotu z przodu oraz wzmocnionym słupkiem środkowym, który jeszcze lepiej chroni osoby jadące autem w przypadku kolizji bocznej.

Nissan Leaf jest dostępny w Japonii, Stanach Zjednoczonych i na niektórych rynkach europejskich. Na pozostałe rynki model zostanie wprowadzony w 2012 roku. Obecnie omawiany pojazd jest produkowany w zakładach Nissana w Oppama w Japonii. Pod koniec 2012 roku i na początku 2013 roku produkcja modelu Leaf ruszy także odpowiednio w fabrykach Nissana w Smyrna (USA) i w Sunderland (Wielka Brytania).

Źródło: samar.pl

Komentarze zablokowane.