Nissan Murano CrossCabriolet w szczegółach 22 listopada, 2010

Nissan Murano w nowej wersji o nazwie CrossCabriolet to bez wątpienia jeden z najciekawszych debiutów pokazanych na tegorocznym salonie samochodowym w Los Angeles. Auto ma napęd na cztery koła i luksusowe wnętrze, a swoim nadwoziem zaskakuje każdego widza. Muskularna karoseria ma dwoje drzwi bocznych i, co najważniejsze, pozbawiona jest stałego dachu.

Pozbycie się z Murano tylnych drzwi poszło rzecz jasna w parze z przedłużeniem tych przednich. Przyszli właściciele nowego cabrio mogą mieć kłopoty na ciasnych parkingach, bowiem konstruktorzy przedłużyli drzwi boczne o niemal 8 centymetrów.

Otwarty crossover od Nissana otrzymał dach zintegrowany z tylną szybą, którego konstrukcja została wykończona miękkim materiałem. Wnętrze auta oferuje podróżnym siedzenia obszyte skórą, ekskluzywne elementy ozdobne oraz bogate wyposażenie.

CrossCabriolet napędzany jest 3,5-litrowym silnikiem V6 rozwijającym 265 KM mocy i 336 Nm momentu obrotowego. Motor ten został połączony z nową przekładnią Xtronic CVT oraz napędem na obie osie.

Wyjątkowy kabriolet o linii crossovera trafi do amerykańskich salonów sprzedaży na początku przyszłego roku. Nie znamy cen nowego modelu, jednak możemy być pewni, że nietypowy charakter pojazdu pójdzie w parze z niemałą kwotą zakupu.

Źródło: money.pl

Komentarze zablokowane.