Nissan Qashqai wygrywa test porównawczy 1 lutego, 2011

Nissan Qashqai wygrał ciekawy test porównawczy, w którym musiał stawić czoła debiutującemu w zeszłym roku Mitsubishi ASX. Przewaga modelu Nissana nie była jednak duża, co świadczy o tym, że oba auta mają wiele do zaoferowania.

W aktualnym wydaniu magazynu „Auto Świat” opisano ciekawy test porównawczy, w którym konkurentem wyposażonego w silnik wysokoprężny modelu Nissan Qashqai (wersja Tekna 2.0 dCi 150 KM) jest debiutujący w zeszłym roku Mitsubishi ASX, również oferujący jednostkę Diesla (wersja Instyle Navi 1.8 DI-D 150 KM).

Ostatecznie Nissan Qashqai zdobył 462 punkty, chwalony za takie atuty jak m.in. przestronne wnętrze, dynamiczny silnik, znacznie skuteczniejsze hamulce oraz przystępną cenę. Auto oferuje także bagażnik dysponujący aż 1513-litrową przestrzenią, a dodatkowo pewniej prowadzi się na zakrętach.

Mitsubishi ASX zakończył rywalizację z wynikiem zaledwie o dwa punkty gorszym. Zalety tego reprezentanta obiecującego segmentu crossover to m.in. atrakcyjne wzornictwo nadwozia, wyższy komfort oferowany osobom siedzącym z przodu, dostępność silnika o umiarkowanym zużyciu paliwa i lepszej elastyczności, a także bogatsza lista wyposażenia z zakresu systemów bezpieczeństwa.

Artykuł opisujący wspomniany wyżej test porównawczy znaleźć można w najnowszym wydaniu tygodnika „Auto Świat” (24.01.2011).

Dodajmy, że debiutujący na rynku już w roku 2007 Nissan Qashqai był jednym z pionierów dynamicznie rozwijającego się nie tylko w Europie segmentu crossover. Samochód, który jakiś czas temu przeszedł zmiany modernizacyjne, znalazł w ubiegłym roku na Starym Kontynencie łącznie 235 462 klientów (+18% w stosunku do 2009). To zdecydowanie najlepszy wynik spośród wszystkich modeli, jakie oferuje w Europie marka Nissan.

Źródło: Samar

Komentarze zablokowane.