Nissan Qashqai z nowym dieslem 12 września, 2011

Zgodnie z przyjętą przez Nissana koncepcją konsekwentnego obniżania emisji samochodów, firma opracowała nową wersję modelu Qashqai z serii Pure Drive z silnikiem emitującym CO2 w ilości zaledwie 129 g/km przy zużyciu paliwa wynoszącym 4,9 l/100 km. Nowa wersja Qashqaia z nowoczesną jednostką wysokoprężną o pojemności 1,6 litra wyróżnia się nie tylko niewielkim apetytem na paliwo i niską emisją, ale także osiągami mierzonymi wartością momentu obrotowego i prędkością maksymalną porównywalnymi z wersją wyposażoną w silnik 2.0 dCi, którą ma zastąpić.

Nowy diesel rozwija moc 130 KM i aż 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego już od 1750 o/m. A to dopiero początek atrakcji: już od przyszłego roku Nissan będzie wyposażał tę wersję Qashqaia w system Start/Stop, dzięki któremu emisja CO2 i zużycie paliwa spadną odpowiednio do 119 g/km i 4,5 l/100 km.

„Nissan zdominował rynek crossoverów dzięki przełomowemu wzornictwu i technologii przyjaznej dla klienta. Wraz z nowym silnikiem Diesla oferujemy klientom podwójną korzyść: niską emisję i lepsze osiągi. To wyjątkowy silnik. Pod wieloma względami najlepszy w swojej klasie. Zapewnia dynamikę dorównującą wycofywanej jednostce 2.0 dCi przy zużyciu paliwa i emisji na poziomie silnika 1.5 dCi z aktualnej oferty, albo nawet niższym – powiedział Paul Willcox, starszy wiceprezes Nissan Europe.

Oprócz dynamicznej jednostki napędowej w samochodzie znalazły się także nowe atrakcyjne elementy wyposażenia, w tym Around View Monitor (po raz pierwszy w segmencie C). W skład AVM (system znanego z samochodów luksusowych) wchodzi kilka małych kamer zlokalizowanych na zewnątrz pojazdu, dzięki którym parkowanie i manewrowanie staje się maksymalnie ułatwione, ponieważ kierowca może obserwować w czasie rzeczywistym otoczenie samochodu „z lotu ptaka”. Kolejne urozmaicenie w ofercie zespołów napędowych to nowa i zaawansowana przekładnia bezstopniowa (CVT) dostępna z silnikiem benzynowym 1.6.

Najnowsze propozycje Nissana potwierdzają pozycję marki jako lidera w coraz bardziej popularnym segmencie crossoverów oraz sprawiają, że Qashqai zdecydowanie wyprzedza modele rywalizujące z nim na rynku.

„Kiedy w 2007 roku Qashqai pojawił się w sprzedaży, szybko zmienił zasady panujące w segmencie C, oferując innowacyjność i wyrazistość charakteru na tle konserwatywnej konkurencji. Połączenie sylwetki i masywności pojazdu sportowo-użytkowego z bardzo dobrymi osiągami i przestronnym wnętrzem zyskało sympatię nabywców. W ciągu nieco ponad czterech i pół roku wyprodukowaliśmy ponad milion modeli Qashqai i ich siedmiomiejscowej odmiany Qashqai+2. Zakłady w Sunderland muszą pracować na trzy zmiany, aby zaspokoić popyt na ten samochód. Średnia dzienna produkcja wynosi 1200 egzemplarzy – powiedział Guillaume Cartier, wiceprezes ds. sprzedaży Nissan Europe.

„Nowy Qashqai 1.6 dCi Pure Drive, a w szczególności wersja z innowacyjnymi opcjonalnymi systemami Start/Stop i Around View Monitor, umocni naszą pozycję lidera segmentu crossoverów”.

Źródło: samar.pl

Komentarze zablokowane.