Nowy Nissan Qashqai będzie produkowany w UK 25 czerwca, 2011

Na spotkaniu dnia 8 czerwca z Premierem Davidem Cameronem prezes i dyrektor naczelny Nissan Motor Co., Carlos Ghosn poinformował, że brytyjscy pracownicy firmy zaprojektują, skonstruują i będą produkować nową wersję bestsellerowego Nissana Qashqai. Dzięki nowemu Qashqaiowi utrzymanych zostanie 6000 miejsc pracy zarówno w samej firmie, jak i u jej brytyjskich kooperantów. Ta decyzja to wyraz uznania dla jakości i poziomu produktów powstających w Wielkiej Brytanii.
W związku z nową generacją modelu Qashqai Nissan zainwestuje w Wielkiej Brytanii 192 miliony funtów. Projekt ma być kontynuacją sukcesu obecnej generacji Qashqaia – modelu zajmującego pierwsze miejsce pod względem liczby produkowanych egzemplarzy w Wielkiej Brytanii. Około 80 procent tej produkcji trafia na eksport.
Za pierwszą fazę prac nad nową wersją pionierskiego crossovera odpowiada Europejskie Centrum Projektowe Nissana w londyńskim Paddington. Po zakończeniu prac nad stylizacją nadwozia projekt przejmą inżynierowie z Europejskiego Centrum Technicznego Nissana w Bedfordshire. Produkcją zajmą się zakłady Nissana w Sunderland.
Przed siedzibą Premiera przy Downing Street 10 Carlos Ghosn powiedział: Wielka Brytania to najważniejsze miejsce na mapie zaplecza produkcyjnego Nissana od 1986 roku, a zakłady Sunderland wyznaczają wzorcowy poziom pod względem jakości i wydajności w Europie i na świecie. To ojczyzna modelu Qashqai, jednego z największych sukcesów marki Nissan. W miarę jak Nissan będzie osiągał pozycję lidera w dziedzinie transportu zgodnego z zasadą zrównoważonego rozwoju, zakład będzie stawał się też jednym z filarów produkcji bezemisyjnych pojazdów.
Jeszcze w tym miesiącu w Sunderland zostanie wyprodukowany milionowy Qashqai. 80 procent bieżącej produkcji modelu jest eksportowane na 97 rynków świata. Nissan zainwestuje w zakłady w Sunderland kolejne 420 milionów funtów w związku z planowanym na 2013 rok rozpoczęciem produkcji stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF oraz w budowę nowej samodzielnej fabryki akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów marki Renault i Nissan, której uruchomienie zaplanowano na 2012 rok.

Źródło: motonews.pl

Komentarze zablokowane.