Powrót Nissana Sunny 23 grudnia, 2010

Nowy Nissan Sunny będzie tanim autem sprzedawanym w 170 krajach świata. Samochód zadebiutował podczas trwających właśnie targów 8th China International Automobile Exhibition. Chiny będą pierwszym rynkiem, na którym będzie sprzedawany Nissan. U dealerów pojawi się w styczniu 2011 roku pod nazwą Sunny. Później „nowy, globalny sedan”, jak zwie swój samochód japoński producent, trafi jeszcze do 170 krajów, gdzie będzie oferowany pod różnymi nazwami.

Wygląd wnętrza może sugerować, że samochód powstanie na bazie przedłużonej Micry. Z zewnątrz przypomina z kolei zapowiadaną na 2012 rok nową generację Nissana Versa, znanego w Europie jako Tiida, który był prezentowany przez producenta w postaci szkicu. Wiadomo, że w Chinach Nissan Sunny, czy jak kto woli „nowy globalny sedan” Nissana, będzie napędzany czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,5 litra, mocy 110 KM i momencie obrotowym 148 Nm, współpracującym z bezstopniową skrzynią biegów CVT. Przednie zawieszenie oparte zostało na klasycznym rozwiązaniu z kolumną MacPhersona, a z tyłu zamontowano belkę skrętną.

Nowy Nissan przeznaczony na rynek chiński będzie powstawał w fabryce w Guangzhou, a jego cena wyniesie, w przeliczeniu, od 9,4 do 12,7 tys. euro.

Źródło: moto24.tv

Komentarze zablokowane.