Qashqai wysoko w rankingu jakości ADAC 23 stycznia, 2011

Bardziej niezawodny niż BMW, bardziej popularny niż Mercedes: Nissan Qashqai stał się jednym z ulubionych samochodów w Niemczech. Model Qashqai został wyróżniony w Niemczech prestiżową nagrodą „Złoty Anioł” przyznawaną za jakość przez wpływowy niemiecki automobilklub ADAC. „Złotego Anioła” w kategorii jakość otrzymują trzy najlepsze jakościowo modele dostępne na rynku niemieckim. Nagroda oznacza, że Nissan Qashqai został oceniony na równi z miejscowymi faworytami i wyprzedził takie modele jak Porsche Boxter, BMW Serii 3 oraz Mercedes-Benz SLK. Qashqai to jedyny samochód w pierwszej ósemce, który nie pochodzi z Niemiec.

Po kompleksowym badaniu przeprowadzonym przez niemiecki automobilklub ADAC Nissan Qashqai dołączył do czołówki najwyżej ocenianych samochodów w Niemczech, obok Porsche 911 i Audi A5, stając się jednocześnie faworytem wśród samochodów importowanych do tego kraju.

W ramach dorocznej edycji nagród „Gelber Engel” (Żółty Anioł) ADAC analizuje statystyki ponad dwóch milionów awarii, a także prosi użytkowników o ocenę zadowolenia z posiadanych samochodów i poziomu obsługi w stacjach dealerskich.

Qashqai został zaprojektowany i skonstruowany w dużej mierze w Europie przez zespoły Europejskiego Centrum Projektowego (NDE) i Europejskiego Centrum Technicznego Nissana (NTCE). Samochód jest produkowany w Wielkiej Brytanii przez Nissan Motor Manufacturing UK (NMUK).

„Ta ważna nagroda pokazuje, dlaczego Qashqai odnosi tak duże sukcesy na rynku w całej Europie – powiedział Simon Thomas, starszy wiceprezes w europejskim oddziale firmy Nissan. „Nagroda potwierdza błyskotliwość wzornictwa i wyjątkową jakość konstrukcji, jaką charakteryzują się wszystkie modele produkowane w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Nagroda Gelber Engel bardzo nas cieszy, ponieważ oznacza, że Qashqai jest wzorcowym modelem pod wzglądem jakości w kategorii nowych i prawie nowych samochodów”.

W badaniu ADAC uwzględniane są wyłącznie pojazdy nie starsze niż trzyletnie. Takie ograniczenie wprowadzono w celu wykluczenia z analiz awarii spowodowanych zaniedbaniami w obsłudze, a nie wadami typowymi dla danego modelu. Ponadto badanie obejmuje wyłącznie samochody sprzedawane w dużej liczbie egzemplarzy, co pozwala uzyskać realistyczny obraz sytuacji. W tegorocznym rankingu uwzględniono około 150 modeli.

Wyniki opublikowano w klubowym czasopiśmie ADAC Motorwelt docierającym do ponad 19 mln czytelników. ADAC zrzesza 17,5 mln członków i jest drugim pod względem wielkości automobilklubem na świecie.

Nissan Qashqai został wprowadzony na rynek w 2007 roku jako innowacyjna i atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnych hatchbacków dominujących w segmencie C w Europie. Z połączenia atrybutów pojazdu sportowo-użytkowego z zaletami kompaktowego samochodu rodzinnego powstał crossover cieszący się uznaniem wśród nabywców w całej Europie. Europejczycy kupili dotychczas ponad 740 000 tych samochodów, a tylko w 2010 roku w zakładach Nissana w Sunderland wyprodukowano 270 000 egzemplarzy tego modelu.

Wiosną ubiegłego roku przeprowadzono poważny face-lifting Qashqai, który zaowocował dalszą poprawą jego jakości i estetyki.

Wyniki konkursu ADAC Gelber Engel 2011:
1. Porsche 911
2. Audi A5
3. Nissan Qashqai
4. Porsche Boxster
5. BMW Serii 1
6. BMW Serii 3
7. Audi TT
8. Mercedes-Benz SLK

Dla niemieckich konsumentów marka ADAC jest synonimem jakości. Nagroda jest przyznawana na podstawie analizy statystyk awarii zgłaszanych do ADAC oraz wyników badania zadowolenia klientów będących członkami ADAC, które obejmuje cały niemiecki rynek.

Źródło: samar

Komentarze zablokowane.