Torowa wersja Nissana GT-R na publiczne drogi 13 grudnia, 2011

Na brytyjskim rynku nowych samochodów co rusz pojawiają się specjalne odmiany przygotowane wyłącznie dla tamtejszych klientów. Oto kolejny z nich. Nissan GT-R w wersji Track Pack – bo o nim mowa – został zaprojektowany dla tych kierowców, którzy potrzebują sportowego auta nastawionego na jazdę po torze, ale dopuszczonego do ruchu publicznymi drogami. W nowej odmianie przygotowanej dla Brytyjczyków znalazło się zawieszenie o nastawach sztywniejszych niż w standardzie, usprawniony system chłodzenia hamulców, a także – co najbardziej widać z zewnątrz – unikalne 6-ramienne felgi w kolorze czarnym.

Zaglądając do środka ujrzymy z kolei sportowe fotele Recaro, których wyprofilowanie oraz obszycie zapewnia odpowiednie trzymanie ciała podczas pokonywania łuków. Wewnątrz nie ujrzymy natomiast tylnych siedzeń, których pozbyto się w imię redukcji niepotrzebnych kilogramów.

Pod maską zmian brak, ale trzeba przyznać, że nie były one zupełnie potrzebne – „zwykły” GT-R ma 3,8-litrowy, 6-cylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem, dzięki któremu jest w stanie przyspieszyć do 100 km/h w około 3 sekundy.

Wersja Track Pack pojawi się w sprzedaży w marcu i oferowana będzie w cenach od 84.450 funtów (niecałych 450.000 złotych).

Źródło: autocentrum.pl

Komentarze zablokowane.